אז מהי בדיקת בדק בית?

אז מהי בדיקת בדק בית?

לא אחת משתמשים בצמד המילים "בדק בית" בכדי לתאר מצב בו אדם צריך לקחת מבט פנימה ולבחון את מעשיו. בפועל, בדיקת בדק בית היא בדיקה שמטרתה לבדוק לעומק את מערכות הבית בכדי להבין את טיבן. הבדיקה מתבצעת על ידי בודק מורשה, שלאורך הבדיקה בוחן את כל מערכות אינסטלציה, חשמל, ריצוף, טיח, צבע, רובה, כלים סניטריים, נגרות ומסגרות.

לרוב, הבדיקה מתבצעת לפני חתימה על עסקאות, כאשר במרבית המקרים יהיה זה הצד הקונה שידרוש בביצוע הבדיקה. כשם שישנן בדיקות שמכתירות את הנכס ללא כל דופי, גם ישנן בדיקות המפרטות בסופו של דבר שלל ליקויים וכשלים שיש לתקן במיידית. חשוב לציין: בדיקת בדק בית לא רלוונטית רק במקרים בהם הדירה היא דירת יד שניה, אלא גם במקרים בהם הדירה נמכרת מקבלן בסטטוס של חדשה.

הדגש החשוב ביותר: יסודיות

בדיקת בדק בית ראשון לציון או בכל עיר אחרת, היא בדיקה קפדנית ויסודית שבוחנים בה כל פרט ופרט בנכס. בעוד ישנם פגמים שניתן להבחין בהם בקלות כמו רטיבות על הקירות או אריחים שבורים, גם ישנם כשלים שניתן לזהות אותם רק באמצעות מיכשור מיוחד. הבדיקה יכולה מצד אחד לתת לכם שקט נפשי כי אתם נכנסים אל דירה שאין בה כשלים, או לחילופין היא תשקף לכם מהם הליקויים שנמצאו וכך תוכלו להחליט בעצמכם האם הנכס עדיין רלוונטי לכם.

"הבדיקה בודקת גם פגמים אסתטיים?"

בהחלט! המון פעמים מתארים את הבדיקה כבדיקה של מערכות הבית. בפועל, ישנו דגש רב גם על כל הפן האסתטי שבדירה. כאמור, ישנם כשלים אסתטיים שניתן להבחין בהם גם ללא בדיקה מקצועית, אך ישנם פגמים שרק עין מקצועית יכולה להבחין בהם. לדוגמא:

  • סדקים קלים בקירות או בתקרה
  • אריחים שאינם ישרים
  • קיר שאינו צבוע בצבע אחיד
בדיקת בדק בית

"איך ליקויים יכולים לפגוע באיכות החיים שלנו?"

בעת שמבצעים את הבדיקה, ניתן לדעת בדיוק לקראת מה אתם הולכים או מה אתם עתידים לרכוש. כך, נחסכת לה עוגמת נפש והפתעה בלתי צפויה שיכולה בהחלט לפגוע באיכות החיים שלכם. לדוגמא: דירה שיש בה דרך קבע כשלים במערכת החשמל, או דירה שסובלת מבעיות חמורות בתשתית הביוב. אתם רק יכולים לדמיין לעצמכם מה תהיה תחושתכם כאשר לאחר שבוע מיום המעבר שלכם תתחילו לגלות בעיות…

חשוב לדעת כי גם אם הדירה שלכם נקנית מקבלן, יש לבצע את הבדיקה. לא מעט ליקויים מתגלים גם בדירות חדשות – החל מכשלים באיטום ועד רטיבויות בקירות.

מחפשים מידע על בדיקת אינסטלציה? לחצו כאן!

ריכוז היתרונות של בדיקת בדק בית

  • ראשית, אתם לא קונים חתול בשק. גם במקרה בו הדירה היא דירה יד שניה וגם אם זו דירה חדשה, אתם יודעים בדיוק מה אתם קונים – לטוב ולרע.
  • במקרה בו מתגלים כשלים, ניתן להתמקח על מחיר הנכס, זאת מאחר ואותם כשלים פוגעים בערכו. המשמעות היא שתוכלו בתור הצד הרוכש ליהנות מהוזלה יחסית.
  • כמו כן, בדיקת בדק בית מפרטת לא רק את הליקויים, אלא גם עלות משוערת של תיקונם. כך, במידה ואכן החלטתם לרכוש את הנכס, יש לכם צפי באשר להוצאה הצפויה לכם (או לבעל הנכס הנוכחי)
  • בדיקת בדק בית מאפשרת לבעל הנכס הנוכחי לתקן את כל הליקויים השונים לפני שאתם עוברים אל הנכס. כך, המעבר שלכם יהיה חלק מבלי שתצטרכו לסבול מעגמת נפש ותחושת תסכול.
  • בדיקה מקיפה לפני הרכישה תבטיח כי מי שמכר לכם את הנכס לא יתנער מאחריות ("הליקוי הוא לא משהו שקרה במשמרת לי" וכן הלאה).

ייעוץ טלפוני    דילוג לתוכן