בדק בית

בדק בית

השאירו פרטים ויועץ מומחה יחזור אליכם בהקדם  (97)
  (78)

  מזל טוב! רכשתם דירה חדשה מקבלן ותאריך מסירת הדירה קרב ובא. אז עברתם תהליך מורכב ומאתגר, החל מסגירת החוזה ועד סיום הבנייה, השקעתם את מיטב כספכם וזמנכם וכעת אתם רוצים להיות בטוחים שהמוצר המוגמר שתקבלו עם קבלת המפתח יהיה שווה ערך להשקעה המרובה שלכם.

  מידי שנה נמכרות בישראל עשרות אלפי דירות חדשות ועוד עשרות אלפים דירות ידשנייה. כשקונים דירה חדשה מהקבלן נראה שאתם מקבלים נכס גמור ומושלם. אבל כל מי שמתמצא בתחום הבניין יודע שהדברים אינם תמיד כל- כך פשוטים.

  כפי שפורסם בעיתון דה מרקר, חוקרים מהטכניון טוענים כי ב-100% מהדירות החדשות בישראל יש ליקויי בנייה.לאור זאת, ישנה זכות בסיסית לכל רוכש בישראל לבצע בדק בית.

  מהי בדיקת בדק בית?

  בדק בית מיועד לבחון איכות בניה ולאתר ליקויי בנייה בבתים ובדירות בכל שלב במהלך הבניה, לפני ואחרי האכלוס, לאחר שיפוץ, עבור מבנים שאינם חדשים. בדק הבית מבוצע אל מול תקנות ענף הבניה, מפרטי בניה ותכניות אדריכליות. בדיקת בדק בית מהווה למעשה רשת ביטחון ומעין תעודת ביטוח המיועדת לבטח את השקעתכם ולהבטיח שהמוצר שברצונכם לקנות עומד בדרישות איכות רלוונטיות.

  במהלך הבדיקה נבדקים רכיבים ותשתיות המבנה, כאשר אלו שאינם עומדיםבתקנות מפורטים בדו"ח, כולל דרכי הטיפול הנדרשות ועלויות הפיצוי או התיקון. אם בעל הדירה או הקבלן אינו לוקח את האחריות על ביצוע התיקונים, זכאי הרוכש להגיש נגדו תביעה משפטית בתמיכתו של דו"ח המומחה.

  בדק בית
  בדק בית לפני קניית דירה

  בדק בית למען ליקויי בניה – מדוע צריך?

  רבים אינם מבינים את הצורך בבדיקת בדק בית. ובכן –ממש כשם שמכון בדיקה או מוסך בודקים רכב יד-2 לפני רכישה, כך גם מבצעת חברה לבדק בית בודקת את הנכס. בעוד שמרבית הישראלים לא ירכשו רכב ללא בדיקה, רבים מהם אינם מודעים כלל לחשיבות שבבדק בית ומי מבצע אותו.

  בודק בתים זהו מהנדס בניין בהכשרתו, שגם הוכשר ספציפית לאיתור ליקויים בבתים. בדרך כלל שוכרים את שירותיו טרם רכישת נכס אוקבלת נכס מקבלן. בדק הבית יכלול בדיקה מדוקדקת שאורכת שעות ספורות, תוך תיעוד כלליקוי בדו"ח מפורט, בין אם מדובר בדירה מקבלן או דירה יד שניה.

  בדק בית מבצעים לדירה, לבית ולבניין, במטרה להימנע מהפתעות מיותרות ולא נעימות ועל מנת לקבל תמונה מלאה, ברורה ועדכנית לגבי הנכס שאנו עומדים לרכוש בכספנו היקר. בדק בית מקצועי באמצעות חברה לבדק בית תבטיח בדיקה איכותית ומקצועית שתבטיח איכות חיים גבוהה בנכס, שגרת חיים תקינה ושמירה על ערכו של הנכס.

  המרכיבים הנכללים בבדיקת בדק בית מקצועי בנכס

  • ליקויים בשלד
  • בעיות רטיבות
  • בעיות איטום
  • עבודות נגרות
  • אינסטלציה
  • חשמל (בדיקה ויזואלית בלבד)
  • טיח וצבע
  • עבודות ריצוף וחיפוי
  • עבודות אלומיניום
  • עבודות אבן
  • גג רעפים
  • קונסטרוקציית פלדה
  • חצר ופיתוח

  כלל הממצאים והליקויים נבדקים בהתאם ל:

  • תקנות פיקוד העורף
  • תקנות התכנון והבניה התש"ל – 1970
  • המפרט הכללי – המפרט הכללי הבין משרדי
  • ת"'י – תקנים ישראליים
  • הל"ת – הוראות למתקני תברואה

  חוות דעת הנדסית – זהו דו"ח הכולל סקירת מומחה (מהנדס) של התאמת הנכס מבחינה הנדסית לתקנות בחוק. חוות הדעת מפרטת ליקויי בנייה בנכס עם ציטוט מהתקן הנדרש בחוק, נזקים ועלויות תיקון הליקויים שנחשפו.

  מסמך זה משמש את הדיירים ככלי משפטי והנדסי. עם התעוררות בעיה הנוגעת בליקויי בנייה מול הקבלן, תשמש אותה חוות דעת כאסמכתא משפטית, הן מול הקבלן והן באולם בית המשפט, במקרה בו תאלצו להגיש תביעה נגד הקבלן. כדאי להבין שבבית הדין יושבים אנשים כמותכם, שאינם בעלי ידע הנדסי מתאים, כך שאין ביכולתם להכריע בסוגיות כאלו ללא תימוכין מתאימים. לפיכך, תשמש חוות דעת הנדסית כזו ככלי משפטי תקף.

  בדק בית לדירה חדשה מקבלן

  למי מאיתנו שזכה לקנות דירה חדשה מקבלן, ביצוע בדיקת בדק בית מקבלן היא חובה. במהלך תהליך בניית דירה בין אם בבניין דירות או בית פרטי, קבלנים אינם יכולים לפקח על כל תהליכי הבנייה ועל כל הפועלים כל הזמן.

  מכיוון שישנם לא מעט סעיפים שקבלן אמור לעמוד בהם בתהליך הבנייה ישנו סיכוי לא קטן שישנם סעיפי בנייה שלא יבוצעו במלואם שבמשך הזמן עלולים להוות בעייה אם לא יתוקנו.

  לבצע בדק בית מקבלן יהיה צעד שימנע מכם עוגמת נפש אחרי שתכנסו לבית, תתמקמו ואז יתגלו בעיות במבנה שיגרמו לכם לשיפוצים ותיקונים ובמקרים קיצוניים, תיקונם ידרשו מכם לעזוב את הבית. לכן, אנחנו ממליצים לבצע בדק בית לדירה חדשה מקבלן כדי לעלות על כל ליקויי בניה שדורשים תיקון.

  כאן תוכלו לראות דוגמאות של ליקויי בניה:

  בדק בית על ידי מהנדס - למה אתם לא רוצים לוותר על זה

  ליקוי: נמצא מילוי משיקים לקוי.
  נדרש: לבצע תיקוני רובה מקומיים

  ליקויי בניה
  ליקויי בניה

  ליקוי: אריחי ריצוף קרמיקה פגומים.
  נדרש: להחליף את האריחים הפגומים באריחי קרמיקה חדשים

  בדק בית על ידי מהנדס - למה אתם לא רוצים לוותר על זה

  רוחב המישק בין אריחי קרמיקה יהיה לפחות 3 מ"מ.

  כמה עולה בדק בית מקצועי

  בדק בית במולטיטן – אין מדובר בעניין זול כלל ועיקר; עם זאת יש דברים עליהם לא מהמרים ולכן לא כדאי להתפתות להצעות זולות באופן מחשיד,שככל הנראה גם לא תספקנה לכן את הדו"ח שאתם מבקשים לקבל.

  השקעתם בבית חדש כספים שהרווחתם ביזע ובדמעות – זהו בוודאי לא הזמן המתאים לחסוך בבדיקה איכותית שתוודא האם הנכס באמת ללא רבב, או לא ולכן השאלה כמה עולה בדק בית עלול עלולה לגרום לכם לקבל החלטה לא נכונה. על אף שעלות אינה זולה, מחירה אינו בשמיים ובוודאי שמשתלם בסופו של דבר לבצעה. כאשר אתם חוסכים בבדק בית נאות אתם למעשה פוטרים את הקבלן מכל פגם שהוא אחראי לו ובבוא היום יהיה עליכם לשלם את המחיר.

  המשתנים המרכזיים הקובעים מחירו של בדק בית

  1. האם זהו בית צמוד קרקע או דירה בבניין?
  2. האם זוהי דירה יד-שנייה או דירה חדשה מקבלן?
  3. מהו גודל הנכס?

  המחיר משתנה בהתאם לנכס וניתן לקבל הצעת מחיר אחרי שיחת טלפון עם המומחה.
  לדוגמה המחירים בשוק: לדירה בת 1-3 חדרים לרוב המחיר יעמוד על 1300 ש"ח לא כולל מע"מ,
  בית פרטי עד 5 חדרים – 1600 ש"ח. אך שווה לבדוק איתנו את המחיר, במולטיטן כל לקוח מקבל הצעה מיוחדת 🙂

  בדק בית – בוצע! ומה כעת?

  לאחר שבידכם חוות דעת הנדסית, תוכלו להחליט בצורה מושכלת האם ברצונכם לרכוש את הנכס או לוותר. תוכלו לפנות לקבלן בדרישה לתקן את הליקויים שנתגלו, או להגיש תביעה בבית המשפט בעניין זה. אם הדו"ח לרוחכם, תוכלו להסתייע בו להפחתת מחיר הנכס.

  חסכו כסף וכאבי ראש והזמינו היום מהנדס בדק בית מוסמך, שיעניק לכם שירות איכותי ומקצועי בזמן הקצר ביותר.

  אנו זמינים סביב השעון ובכל יום בשבוע כדי לאפשר לכם מענה מהיר לאחד מהפרויקטים החשובים שתנהלו בחייכם. פנו אלינו בכל שאלה ובקשה ואנו ננסה לעזור.

  ייעוץ טלפוני   דילוג לתוכן