בדיקת קווי ביוב – לא מה שחשבתם

בדיקת קווי ביוב – לא מה שחשבתם

אם ישנו דבר שמעורר בכם סלידה גדולה יותר ממחשבה על ביוב, הרי שהוא בדיקת קווי הביוב, וגם בצדק. בעבר, אנשים שהיו מעוניינים לבצע בדיקה בביוב שלהם, היו צריכים לקחת בחשבון את חוסר הנוחות המתלווה – החל מקדיחת הקירות במטרה לאתר כשלים שונים ועד ריחות מאד לא נעימים שהפכו למפיץ הריח בבית לפחות לשבוע הקרוב. כיום, נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובציוד חדיש, המאפשר לכם ליהנות מאיכות חיים גבוהה מאד.

אחת הטכונלוגיות בה עושים שימוש, בין היתר לטובת צילום קו הביוב שלכם, היא טכנולוגיות הסיב האופטי. הודות לטכנולוגיה החדישה, אין כל צורך לשבור קירות, לפרק צינורות ולבזבז זמן רב על איתור כשלים שונים. המצלמה החכמה המצויידת בסיב האופטי מייצרת את תנאי העבודה הנוחים, הנקיים והמהירים ביותר!

צילום קו הביוב – איך הוא מתבצע ולמה צריך אותו?

אז נכון שאם יש משהו שלא תרצו להתעסק בו הוא הביוב שלכם, אך לעתים ההתעסקות בו (או לכל הפחות הרצון לבדוק אותו), הכרחית. לשמחתכם, אינכם צריכים לבצע את הבדיקה בעצמכם, אלא שישנם אנשי מקצוע מיומנים שמבצעים את הבדיקה עבורכם בצורה יסודית ומתקדמת. שיטת צילום קו הביוב היא השיטה המתקדמת ביותר נכון להיום, כאשר הודות לה ניתן להתרשם ממצב מערכת הביוב – כפי שהיא נראית מבפנים.

עד לא מזמן (וסביר מאד כי גם אתם הייתם עדים לסיטואציה שכזו), על אנשי המקצוע היה לבצע עבודות מקדימות רבות, לקדוח, להתלכלך, לחפור ולשבור בכדי לאתר כשלים. המצלמה החכמה לעומת זאת עושה את העבודה בשביל כולם, כאשר מטרת העל שלה היא לאתר סתימות ונזילות אפשריות. אפשר לומר כי המצלמה יוצאת למסע קצר, כאשר לאחריו היא חוזרת עם תוצאות המשקפות את מצב הביוב והצנרות:

 • איתור של עצים, צמחים וגופים זרים אחרים בצנרת המקשים על תפקודה
 • איתור של ניתוקים שונים בצנרת
 • בדיקה האם ישנן חסימות או שברים בצנרות ובמרזבים
 • בדיקת תקינות הצנרת (צנרות ישנות נוטות להיסדק ולהישבר)

אז מתי צריך לצלם את קו הביוב?

ההמלצה החד משמעית היא לבצע בדיקה בביוב אחת לתקופה. בדיקות שגרתיות המון פעמים יכולות למנוע נזק רב יותר, שגם יפגע באיכות החיים שלכם וגם יצריך מכם להשקיע לא מעט כסף בתיקון הבעיה. בדיקה שגרתית יכולה לאתר או לשלול כשלים, כאשר במקרה הטוב תקבלו חוות דעת כי הביוב והצנרת תקינים.

המקרה השני בו תצטרכו את הבדיקה הוא במקרה SOS, בו אתם מבינים כי סביר וישנה תקלה במערכת הביוב. סימפטומים שיכולים להעיד על כשלים שכאלו יבואו לידי ביטוי בסתימות במטבח, בחדר הרחצה ובמקרים קיצוניים אף בריח חזק מאד שישבשם את הבית שלכם.

מקרה נוסף בו כדאי לבצע את הבדיקה ובתדירות גבוהה יותר, הוא במקרה בו אתם מתגוררים בדירה ישנה במבנה ישן. צינורות, מרזבים ומערכת הביוב בכללותה, חשופים יותר לפגעים שונים, זאת בעקבות בלאי טבעי של המערכת. בכדי למנוע אירועים בלתי צפויים שיפגעו באיכות חייכם, טפחו שגרת בדיקה פעם בכמה חודשים.

בדיקת קווי ביוב בשיטת הסיב האופטי מגלמת בתוכה מניפה רחבה של יתרונות:

 • איתור מהיר של כשלים
 • עבודה נקיה ואסתטית ללא לכלוך
 • אין צורך בשבירת קירות ולא נגרמים נזקים מיותרים

מחפשים מידע על בדיקת אינסטלציה? לחצו כאן!

"למה שתהיה בעיה במערכת הביוב שלי?"

ישנן שלוש סיבות עיקריות שבגללן סביר כי גם במערכת הביוב שלכם ישנם כשלים כאלו ואחרים:

 • צנרות ישנות שעוברות תהליך טבעי של בלאי ושחיקה
 • הצטברות של פסולת שיוצרת סדקים ושברים בצנרת
 • צמחים, לכלוך ופסולת אחרת שסוללים דרכם אל הצנרת וחוסמים אותה

ייעוץ טלפוני  דילוג לתוכן