בדיקת אינסטלציה – אל מי פונים כשצריכים בדיקה שכזאת?

בדיקת אינסטלציה – אל מי פונים כשצריכים בדיקה שכזאת?

אחת המערכות החשובות והפונקציונאליות ביותר שבבית שלכם (וגם בבניין בו אתם מתגוררים), היא מערכת האינסטלציה. מדובר על מערכת המבוססת על שלל צינורות העשויים מחומרים שונים, כאשר כל צינור בעל תפקיד משמעותי התורם לתפעול המערכת בשלמותה. כל עוד המערכת תקינה? הרי שסביר ולא תחשבו עליה בכל יום מחדש. מנגד, מערכת שאינה תקינה יכולה לשבש בקלות את איכות החיים שלכם, להציף אינספור תקלות ולגרום לתסכול רב.

בעוד ישנן בדיקות תקופתיות הניתנות לכם בגדר המלצה בלבד, בדיקת האינסטלציה היא בדיקה הכרחית. מתי יש לבצע אותה?

 • בדיקה לפני מעבר לבית חדש (כחלק מבדיקת בדק בית).
 • בדיקה לפני חתימה על הסכם רכישת נכס יד שנייה.

בעוד ישנם כשלים שניתן לטפל בהם במהירות, כשלים במערכת האינסטלציה דורשים תכנון רב, יד מקצועית וגם השקעה כספית לא מבוטלת. לכן, הבטיחו גם אתם כי אתם מבצעים את הבדיקה שיכולה לאתר או לשלל כשלים במערכת החשובה כל כך.

בדיקת אינסטלציה – אל מי פונים כשצריכים בדיקה שכזאת?

מתעניינים בנכס? חכו רגע לפני שאתם חותמים

למרות שתנופת הבניה בישראל נמצאת בנסיקה בשנים האחרונות, קשה לומר כי נכס הוא משהו שמוצאים במהירות. מדובר על חיפוש הדרגתי המבוסס על שלל פרמטרים שונים. הרגע בו רוכשים את הנכס הוא הרגע שבו מבינים כי נמצא נכס העונה בדיוק מושלם על כל תנאי הסף שמציבים טרם החיפוש. הגעתם לשלב הזה? ברכות חמות! עם זאת, כדאי להשהות לרגע את החתימה על ההסכם ולבצע בדיקת אינסטלציה המתבצעת על ידי חברה מקצועית.

מאחר ומדובר על צינורות פנימיים, לא ניתן להבחין תמיד בפיצוצים שונים במערכת, בצינורות שבורים או בענפים הגודשים את הצינורות ומקשים עליהם לתפקד. בעוד ישנם ליקויים המשתקפים בקלות, גם ישנם אלו הסמויים מהעין ואותם צריך לאתר בבדיקה מקצועית נרחבת.

מה כוללת בדיקת האינסטלציה?

מאחורי צמד המילים "בדיקת אינסטלציה", מסתתרות להן שלל פעולות שונות שמטרתן אחת: לבדוק האם ישנה כשלים הפוגעים בתפקוד התקין של מערכת האינסטלציה שלכם. מדובר על בדיקה יסודית ומעמיקה, ששואפת להגיע לכל פינה במערכת השלמה:

 • זיהוי בעיות איטום.
 • איתור ליקויים ברמה האסתטית.
 • בדיקת נזילות ורטיבויות ועוד…
בדיקת אינסטלציה – אל מי פונים כשצריכים בדיקה שכזאת?

אתם מבצעים את הבדיקה לאחר הכניסה לנכס? כאן הצרות מתחילות

בעת שתבצעו את בדיקת האינסטלציה לפני החתימה על העסקה, הרי שהכוח יישאר בידיים שלכם. כל עוד לא אותר כשל לאורך הבדיקה – הרי שאין כל בעיה. הצרות מתחילות בעת שאכן מתגלים כשלים שצריך להעניק להם מענה מקצועי ראוי. בדיקה שמתבצעת טרם החתימה, מאפשרת לכם לדרוש בכל התיקונים הנדרשים לפני כניסתכם אל הנכס. אפשרות נוספת היא להיכנס אל הנכס כמתוכנן, אך לדרוש מבעל הנכס הנוכחי לשאת בעלויות הנדרשות לטובת התיקונים.

מי מבצע את הבדיקה ואיך מתנהלת בפועל?

על מנת לשמור על בדיקה אובייקטיבית, יש להיצמד לכללים הבאים:

 • בחירת איש מקצוע נייטרלי שאינו מקושר לאף אחד מהצדדים
 • ביצוע הבדיקה בנוכחות שני הצדדים – המוכר והקונה

לאחר ביצוע הבדיקה, יופק דו"ח המפרט את כל הליקויים. ישנם מקרים נדירים בהם לא נמצא אף כשל, כך ששני הצדדים יכולים להיות מרוצים ולהתקדם הלאה כמתוכנן. שימו לב: הדו"ח המופק אינו כולל אך ורק את הליקויים השונים.

איך בוחרים חברה לביצוע בדיקת אינסטלציה?

 • בחרו בחברה שעובדת עם לקוחות גדולים במשק
 • העדיפו חברה שמציגה המלצות באתר האינטרנט שלה
 • אל תתפשרו על ניסיון – רק חברה בעלת ניסיון תוכל להעניק שירות יסודי ואיכותי

ייעוץ טלפוני  דילוג לתוכן