איך מאתרים נזילות באופן מקצועי?

איך מאתרים נזילות באופן מקצועי?

גם אתם בטוחים כי נזילה היא הדבר הנורא ביותר שיכול להתרחש אצלכם בבית? כדאי שתחשבו שוב. אם ישנו דבר בעייתי יותר הרי שהוא נזילה שלא נראית לעין. בעוד ישנן נזילות שלא מתביישות להתארח אצלכם בבית ולהפגין נוכחות, ישנן נזילות ביישניות יותר שמעדיפות להסתתר להן בין הקירות. הנזקים שיוצרת כל אחת מהנזילות זהים, תוך שהן לא מספקות לכם דבר מלבד חוסר נוחות, פגיעה אסתטית בקירות והתעסקות מתישה ומעייפת.

בעוד תוכלו לעתים לאתר את הנזילה לבדכם (בעת שהיא נראית לעין), גם יהיו מקרים בהם תזדקקו למענה מקצועי ויסודי. איתור הנזילות חייב להתבצע על ידי איש מקצוע שיכול לאשר או לשלול את הימצאותן של הנזילות. גם במקרה בו הנזילה "בלתי נראית", יש מי שיכול להלשין עליה עבורכם…

חשבון המים תופח? הנזילה חיה על חשבונכם

צריכת המים שלכם די קבועה, כך שאתם יודעים גם לצפות את חשבון המים שאתם מקבלים עד פתח הבית. חשבון המים מייצג את צריכת המים לטובת שטיפת הכלים, ניקיון הבית, הכביסות והרחצה היומית. מה הוא לא אמור לייצג? את הנזילות שלא רק פוגעות באיכות החיים שלכם, אלא שהן גם עולות לכם כסף. לכן, במידה ואתם מזהים חריגות משמעותיות בחשבון המים שאתם נדרשים לשלם, תוך שדפוסי השימוש שלכם לא השתנו, דעו כי ישנה סבירות גבוהה מאד כי יש לכם בבית נזילה.

"איתור נזילה יהרוס לי את הבית, אני מעדיף לא לדעת על קיומה"

בעבר, על מנת לאתר נזילה, לא הייתה באמת ברירה לאנשי המקצוע אלא לקדוח בקירות. רק עם שבירת קירות או אריחים, היה ניתן לשלול או לאשר את הנזילות. מיותר לציין כי הרס הקירות והרצפות היה מכניס את בעלי הבית להוצאה נוספת בדבר תיקון הנזקים.

כיום לעומת זאת, ניתן לאתר את הנזילות בצורה אסתטית, נקיה ומהירה! הבדיקה המודרנית באמצעות צילום תרמי לאיתור נזילות:

  • לא עוד פסולת וכמויות אדירות של אבק.
  • בדיקה ממוקדת, יסודית ומהירה.
  • בדיקה ללא הרס.
  • תשלום עבור שעות עבודה ארוכות של איש מקצוע? לא!
איך מאתרים נזילות באופן מקצועי?

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

כיום, השיטה השכיחה, הפופולארית והנחשקת ביותר על ידי הלקוחות לאיתור נזילות, היא שיטת המצלמה התרמית. מדובר על מצלמה חכמה שבעבודתה יודעת לזהות אזורים חמים וקרים. מאחר והמצלמה יודעת להבחין בהבדלי טמפרטורה באזורים שונים בקירות הבית, היא יכולה לזהות בקלות נזילות סמויות של מים חמים – כאלו המתרחשות בתוך הקירות.

השימוש במצלמה התרמית רלוונטי גם לקירות אך גם לרצפה – מתחת לרצפות. לאחר הסריקה שמתבצעת באמצעות המצלמה התרמית, יש צורך לפענח את התמונות המתקבלות ולהסיק מסקנות. איך מאותרת נזילה? באמצעות תצוגה של אזורים חמים – הם אלו המעידים על סבירות לנזילה המתרחשת ברגעים אלו ממש בקירות הבית.

מה חשוב לדעת על איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית?

  • המצלמה יודעת לאשר או לשלול את קיומן של נזילות
  • הבדיקה מבוצעת ללא הרס.
  • המצלמה רלוונטית גם לגילוי נזילות במרפסות

אל תחכו לנזקים: בצעו בדיקה אחת לתקופה

הדבר האחרון שתרצו לגלות הוא כי אכן מתרחשת נזילה. מאחר ומדובר על בדיקה מהירה שלא דורשת בהרס קירות או רצפות, הרי שתוכלו לבצע אותה מבלי לחשוש. הבדיקה יכולה להעניק לכם ראש שקט כי לא מתרחשת נזילה, אך מצד שני היא גם יכולה להתריע בפניכם כי יש צורך בתיקון הנזילה – רגע לפני שהנזקים מתחילים להשתקף.

ייעוץ טלפוני    דילוג לתוכן