ליקויי בניה באיטום – כשהחשש הגדול מתממש

כמה עולה לבצע בדיקת בדק בית?

אתם יוצאים מנקודת הנחה כי הבית שלכם, זה שאמור להעניק לכם את מעטפת ההגנה האידאלית, אכן יעניק לכם את אותה ההגנה – 365 ימים בשנה. מה קורה בעת שאתם מגלים כי עבודות האיטום שהיו אמורות להתבצע אצלכם בבית לא בוצעו כנדרש? מעבר לתחושות התסכול, חוסר הנוחות וגם ההוצאות הכספיות הצפויות, הרי שהאמון המלא שנתתם בקבלן, נפגע.

אחרי תקופה ארוכה של ציפייה, עברתם בשעה טובה אל הדירה החדשה שלכם. הדבר האחרון שתוכלו להעלות על דעתכם הוא כי דווקא בדירה חדשה, יצופו תקלות שונות לרבות ליקויי בניה באיטום. לעתים, הנזקים שצצים בעקבות הכשלים החמורים משתקפים חזותית רק כעבור כמה מספר חודשים. עם זאת, לא אחת מדובר על ליקויי בניה באיטום בדרגות חמורות יותר, שנזקיהם עתידים להשתקף מהר יותר משתוכלו לדמיין.

שימו לב כי מעבר לחוסר הנוחות ועוגמת הנפש שילוו אתכם, הרי שכשלים באיטום לא אחת קושרים אתכם ביחסים מתוחים עם השכנים שלכם שיכולים גם הם להיפגע.

איך תדעו גם אתם לזהות כי ישנם ליקויי בניה באיטום?

  • חדירה של מים אל תוך החלל (לדוגמה: מהגג).
  • ריח חזק מאד של עובש המקשה על הנשימה.
  • כתמים ירוקים/אפורים על הקיר.
  • סדקים וקילופים על הקיר.
  • קירות לחים.
ליקויי בניה באיטום – כשהחשש הגדול מתממש

ליקויי בניה באיטום – כשהרטיבות הופכת להיות אורחת בבית שלכם

כשלים באיטום באים לידי ביטוי בחדירה של מים אל תוך הבית שלכם, כאשר הם משתקפים בדמות קילופים בקירות, סדקים, עובשים ופטריות. מקורם של הליקויים באיטום יכול להיות בגג הבית, כך שעם הגעתה של עונת החורף לא תזכו רק לשמוע את טיפות הגשם, אלא גם להרגיש אותן. דוגמה נוספת היא של כשלים באיטום חדר האמבט, כך שבסופו של דבר המים שחודרים את האיטום ישתקפו על הקירות השכנים לחלל זה.

ליקויי בניה באיטום – איך זה בכלל קורה?

ליקויי בניה הינם דבר נפוץ – גם בעת שאתם עוברים אל דירה חדשה. כל עוד רכשתם דירה חדשה מקבלן, הרי שהסיבה לליקויי איטום היא בעיקר עבודה לא יסודית (ישנם אלו שאף יכנו אותה כ"חאפרית"). עבודת איטום שכזו נעשית לרוב על ידי אנשי מקצוע שאין ברשותם את הידע הנדרש, הטכניקות שמיישמים אינן מתאימות לאזור בו מבצעים את האיטום ולעתים אלו חומרים האיטום שהעמידות שלהם נמוכה.

ליקויי בניה באיטום – כשהחשש הגדול מתממש

רגע אחרי השיפוץ, רגע לפני קבלת המפתח: בדק בית

כשאתם רוכשים בית חדש מקבלן, או מפקידים את מלאכת השיפוץ אצל איש מקצוע בעל מוניטין, אתם נותנים בהם אמון מלא. לעתים, הציפייה שלכם כי כל העבודה בכללותה תתבצע כנדרש, מתנגשת בקירות האכזבה. בכדי למנוע מצב שכזה, תוכלו פשוט לבצע בדיקת בדק בית – בדיקה שכל תכליתה היא לוודא כי העבודה שבוצעה, אכן בוצעה כנדרש.

הבדיקה מתבצעת בשני מישורים: בדיקה של החלל ברמה האסתטית, לצד בדיקה של החלל ברמה הפרקטית-מערכתית. כשמדובר על ליקויי בניה באיטום, הרי שליקויים שכאלו לא מייצרים פגיעה רק ברמה הפונקציונלית, אלא גם ברמה האסתטית עם כתמים הניכרים על הקירות.

בדיקת בדק הבית בוחנת בצורה מעמיקה את העבודה שבוצעה, כאשר בסופה מופק דו"ח מפורט עם הליקויים שנמצאו (במידה ונמצאו כאלו). מדובר על בדיקה שמקדימה תרופה למכה. כלומר, יש לבצע אותה עוד לפני שאתם מזהים ליקויים או סימפטומים מחשידים. כך, רגע לפני שאתם צריכים להתמודד עם בעיה חדשה בדמות איטום כושל, יהיה ניתן לזהות את הבעיה מראש ולחסוך מכם את עוגמת הנפש, ריח העובש החזק וחדירת המים אל החלל.

ייעוץ טלפוני    דילוג לתוכן