צילום תרמי לאיתור נזילות

דף בית

נזילה של מים עלולה לגרום לנזקים חמורים, ולכן חשוב מאוד לטפל בה בהקדם. הבסיס לפתרון הבעיה באופן המהיר ביותר וכמובן המושלם הוא איתור מקור הנזילה, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות צילום תרמי.

איך עובדת מצלמה תרמית לאיתור נזילות?

אז מהו צילום תרמי לאיתור נזילות? מצלמה תרמית היא מכשיר משוכלל שמתעד טמפרטורה. התמונה שמופיעה על הצג של מצלמה זו מורכבת ממגוון רחב של צבעים, כשכל צבע מסמל טמפרטורה מסוימת – כולל מתחת לרצפה או בתוך קירות. כשישנה נזילה, ישנה נוכחות של מים במקומות מסוימים בתוך הקיר ולא תמיד ניתן להבחין בהם על סמך התבוננות בלבד – באמצעות המצלמה התרמית אפשר לזהות כל מקום שיש בו מים, ואינסטלטור מנוסה יכול לפענח את התמונות המתקבלות מהמצלמה, ועל סמך ההבדלים בטמפרטורה בין האזורים השונים בקיר או מתחת לרצפה להבין מיד מהו המקור של הנזילה ובמה בעצם צריך לטפל כדי לפתור את הבעיה ולמנוע נזקים חמורים.

היתרונות של הצילום התרמי במקרה של נזילה

צילום תרמי לאיתור נזילות מספק שני יתרונות משמעותיים: ראשית, איתור נזילות מים באופן מדויק ומלא – כך שתוכלו להיות בטוחים שלאחר התיקון הרטיבות תיעלם לחלוטין. היתרון השני והחשוב לא פחות הוא שבזכות המצלמה התרמית אין צורך לקדוח בקירות או לפרק את חיפוי הרצפה – המצלמה "רואה" דרך הקיר (או הרצפה) ובזכות איכות זו נחסך זמן יקר וגם הטרחה הכרוכה בפתרון בעיית הרטיבות קטנה יותר. החיסכון בזמן ובעבודה באים לידי ביטוי כמובן גם בכסף.

על מה חשוב להקפיד כשמחפשים צילום תרמי?

על-מנת שכל היתרונות של צילום תרמי לאיתור נזילות יתממשו בפועל, חשוב לוודא שאיש המקצוע שהזמנתם מצויד במצלמה איכותית ומשוכללת, כזו שמחזירה את תמונת המצב המדויקת והמפורטת ביותר של הנעשה בתוך הקירות. דגש חשוב נוסף הוא הניסיון של איש המקצוע עצמו – כמו בכל מקרה של מכשור מתקדם, הוא לא מחליף את המרכיב האנושי אלא חובר אליו, ורק אינסטלטורים שאמונים על פענוח נכון של ממצאי המצלמה התרמית וביצוע התיקון הנדרש בהתאם באופן מושלם יבטיחו לכם ראש שקט.

למה אסור לדחות טיפול בנזילות?

אף אחד לא אוהב לגלות רטיבות בקיר, אבל בלא מעט מקרים, ובפרט כשהרטיבות היא בעלת נוכחות מצומצמת יחסית, אנחנו נוטים לדחות את הטיפול בבעיה – מתוך המחשבה (השגויה) שהנזק לא נורא.

חשוב לדעת שרטיבות בקיר עלולה לגרום לנזקים של ממש, כולל לבריאות, ועל כן ההמלצה היא להזמין מיד איש מקצוע בעל ציוד צילום תרמי לאיתור נזילות. נזק אפשרי אחד הוא לתשתיות – למים ישנה יכולת לשחוק עוד ועוד את הקירות ולגרום להם נזק משמעותי ואפילו בלתי הפיך.

בנוסף הרטיבות מהווה נזק אסתטי, וכתוצאה מהפגיעה בתשתיות והפגיעה באסתטיקה ערכו של הנכס עלול לרדת – כך שהניסיון לחסוך את הטיפול ברטיבות עלול לעלות לכם ביוקר.

הנזק החמור ביותר הוא הבריאותי. רטיבות היא מפגע תברואתי של ממש וסכנה לכל מי שחי בבית, ובפרט לילדים, קשישים ולאנשים שסובלים ממחלות שונות (מחלות אוטו-אימוניות שגורמות לכך שהמערכת החיסונית לא בשיאה, מחלות שפוגעות במערכת הנשימה כגון אסתמה, ועוד).

הנוכחות של המים בקירות מובילה להיווצרות מהירה של עובש. העובש הוא סוג של פטריה, והתוצאה היא הפצת נבגים – חלקיקים בלתי נראים לעין אבל בעלי השפעה של ממש על הגוף שלנו, ומאחר שאנחנו שואפים אותם באופן קבוע אנחנו עלולים לסבול מאלרגיות, קושי בנשימה, כאבי ראש, עייפות, דלקות עיניים ועוד.

אז במאמר זה ענינו על השאלה מהו צילום תרמי לאיתור נזילות. בהתאם למידע במאמר, ההמלצה היא לא לדחות את איתור מקור הנזילה ואת הטיפול בה על ידי צילום תרמי – וכאמור להיעזר ביכולות המשוכללות של המצלמה התרמית לטובת מציאת הפתרון הטוב ביותר הקיים.

מידע נוסף:

ייעוץ טלפוני    דילוג לתוכן