איך לבחור חברת בדק בית מומלצת?

איך לבחור חברת בדק בית מומלצת?

אם ישנו משהו שממש לא תרצו להמר על טיבו, הרי שהוא על בדיקת בדק הבית. לטובת אלו שטרם יודעים, מדובר על בדיקה שבוחנת לעומק את הנכס שברשותכם, או זה שאתם עתידים לרכוש או לעבור אליו. בעוד ישנם ליקויים ברמה החזותית שתוכלו לצוד בעצמכם, גם ישנם ליקויים ברמת בטיחות (מעקה מרפסת שאינו עומד בתקן הנדרש) לדוגמא, או כשלים שנמצאים בתוך הקירות כמו רטיבויות ונזילות.

בדיקת בדק הבית מומלצת לכם במקרים הבאים:

  • רגע לפני שאתם חותמים על קבלת המפתח מהקבלן
  • לפני רכישת נכס יד שניה – בדיקת בדק בית
  • רוכשים דירה להשקעה? בדקו אותה עם בדק בית
  • אחת לתקופה, בצעו את הבדיקה בבית שלכם וחסכו מעצמכם הוצאות עתידיות ונזקים בנכס

על מנת שגם אתם תוכלו להיות שקטים כי תקבלו את הדו"ח המקצועי והמפורט ביותר, הכירו גם אתם את חמשת הפרמטרים החשובים ביותר לבחירת חברת בדק בית מומלצת.

1. הוותק של חברת בדק הבית

כיום בישראל ישנן לא מעט חברות וגם אנשי מקצוע פרטיים, המציעים את שירות בדיקת בדק הבית. כלל הברזל שלא כדאי לחרוג ממנו הוא הניסיון והוותק של החברה. כל כשל בנכס שלכם שאינו מתגלה כנדרש, יכול להפוך להיות נזק גדול יותר בעתיד – כך שאתם עתידים לא רק  לסבול מפגיעה באיכות החיים, אלא שיהיה עליכם גם לשאת בהוצאות תיקון גבוהות יותר.

חברת בדק בית מומלצת היא חברה שברזומה שלה עבודה אל מול גופים פרטיים ועסקיים, תוך שהיא מנוסה היטב במהלך הבדיקה, בדגשים הרלוונטים ובכתיבת דו"ח מפורט המציין גם את הכשלים וגם את התיקונים הנדרשים.

2. המלצות מלקוחות מרוצים

כמעט תמיד יהיו לכל חברה גם ממליצים וגם משמיצים. כדאי לקחת בחשבון את שתי הקבוצות השונות, ולהבין: האם ישנן יותר המלצות או יותר השמצות? חברת בדק בית מומלצת תתגאה ביותר המלצות, כאשר חשוב להעניק דגש לא רק למקצועיות, אלא גם לחווית השירות (עד כמה נציגי החברה אדיבים, האם הם עומדים בזמנים, עד כמה הם קשובים לצרכי הלקוח וכן הלאה). את ההמלצות תוכלו לבקש ישירות מהחברה, או פשוט לחפש במנוע החיפוש חוות דעת של לקוחות.

המלצות מלקוחות מרוצים

3. עד כמה המחיר חשוב?

כשמדברים על מחיר השירות, חשוב לדעת 2 דברים: בדק בית מומלץ יהיה שירות המוצע לכם במחיר הוגן. דרך המחיר, אתם יכולים בקלות להבין האם מדובר על חברה מקצועית ואמינה, או שאולי מדובר על חברה שדורשת מחיר גבוה מבלי שיש באמת הצדקה. עם זאת, חשוב לשים לב: אם ישנה חברה מומלצת שדורשת מחיר קצת יותר גבוה מיתר החברות אותן בדקתם, יהיה כדאי לשלם את האקסטרה. כל עוד אתם מקבלים תמורה (שירות טוב, ניסיון מקצועי, זמינות גבוהה) – הרי שיהיה כדאי לבחור בחברה זו על פני חברות זולות יותר שלא בהכרח יספקו לכם את אותה התמורה.

4. האם החברה מנוסה בבדיקה הרלוונטית אליכם?

בדיקת בדק הבית היא בדיקה זהה לדירות חדשות ולדירות יד שניה. עם זאת, ישנן חברות שבוחרות להעניק שירות רק לסוג אחד של נכסים (נכסים חדשים או יד שניה, נכסים פרטיים או נכסים עסקיים). הבטיחו מראש כי החברה אכן מציעה שירות הרלוונטי לכם. באופן כללי, יהיה כדאי לחבור אל חברה המציעה מניפה רחבה יותר של שירותים. הסיבה? ככל שהיא מעניקה שירות נרחב יותר, כך סביר והיא מקצועית ובעלת ידע רב יותר.

5. איכות הציוד של החברה

מגיע לכם לקבל בדיקה עם הציוד החדיש והמתקדם ביותר! הדבר הבסיסי ביותר שיש להבטיח הוא כי החברה עושה שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות. ככל שהחברה בודקת את המבנה באמצעות מיכשור חדש וציוד מתקדם – כך טוב יותר. ציוד חדש גם מבטיח בדיקות מהירות ויעילות יותר, תוך שהוא גם יכול לאתר כשלים שציוד ישן יותר, לא.

ייעוץ טלפוני    דילוג לתוכן