כמה עולה לבצע בדיקת בדק בית?

כמה עולה לבצע בדיקת בדק בית?

הרצון שלכם לחסוך כמה שיותר כסף לפני מעבר הדירה, מובן. עם זאת, לעתים כדאי להשקיע במה שעתיד לחסוך לכם לא מעט. בדיקת בדק הבית מומלצת גם לכם – רגע לפני שאתם לוחצים יד לאדם הפרטי או לקבלן. מטרת הבדיקה היא לאתר או לשלול כשלים ברמה הבטיחותית, האסתטית והמערכתית. על פי אילו פרמטרים נקבע מחיר הבדיקה? 

כמה עולה בדיקת בדק בית?

אין מחיר פיקס קבוע לבדיקה, והוא נקבע על פי שלל פרמטרים שונים. בדיקת בדק הבית מצריכה מכם להשקיע כסף (וגם קצת זמן), אך היא חוסכת מכם הרבה עוגמת נפש והוצאות כספיות אדירות על תיקונים אפשריים. אז מהם הפרמטרים המשפיעים על מחיר הבדיקה?

  • ראשית, גודל הנכס. ככל שהנכס יהיה גדול יותר, כך נדרשת בו יותר עבודה. לדוגמא: בדיקת בדק בית לדירת סטודיו, תהיה בהכרח זולה יותר מבדיקה בפנטהאוז של שישה חדרים.
  • שנית, האם מדובר על דירה מקבלן או דירה יד שניה? כמעט תמיד, בדיקת בדק בית עבור דירות יד שניה תהיה יקרה יותר. בדירות אלו נדרשת בדיקה יסודית ומקיפה יותר, תוך מתן דגש על דברים שבדירות קבלן לא רלוונטים.
  • נכס פרטי או מסחרי. האלמנט הזה משפיע גם הוא על המחיר, בעיקר מאחר ונכסים מסחריים לרוב יהיו גדולים יותר, ובהתאם גם מחיר הבדיקה יקר יותר. 
  • ניסיון החברה. וכן, בדיקה עם חברה מקצועית ובעלת מוניטין ושם, תהיה יקרה יותר. האם שווה להשקיע בבדיקה עם חברה מקצועית? חד משמעית, כן! חברה שכזו תספק את חוות הדעת האמינה, האובייקטיבית והמקיפה ביותר. משקיעים עכשיו, חוסכים אחר כך.

בדק בית לפני רכישת דירה יד שניה

עסקאות נדל"ן רבות נחתמות בשוק היד השניה. לא משנה כלל אם אתם רוכשים דירה למגורים או דירה להשקעה – חשוב להעביר אותה בבדיקת בדק בית ובדיקת איתור נזילות כי גם אם אתם לא רואים מים יוצאים מהקיר, יתכן ויש נזילה סמויה שתצוץ ותהרוס לכם את הקיר. צאו מנקודת הנחה כי אתם לא יכולים תמיד לדעת מי האדם שעומד מולכם. המוטיבציה שלו ברורה, והיא למכור את הנכס. היו מקרים מעולם, בהם בעלי הנכסים עיגלו פינות ולא היו לגמרי שקופים אל מול הרוכשים. ואתם? לא צריכים להמר על טיב העסקה. הבדיקה היא אינטרס ברור שלכם: היא משקפת בפניכם האם ישנם כשלים בדירה, ואם כן – אילו. לאחר הפקת הדו"ח, תוכלו לדרוש בתיקון הכשלים לפני החתימה על ההסכם. 

רוכשים דירה מקבלן? הבדיקה רלוונטית גם לכם

כשאתם רוכשים מוצר חדש, אתם שקטים כי אתם רוכשים את המוצר האיכותי ביותר. עם זאת, עליכם זכור כי נכס חדש שאתם רוכשים, לא מיוצר במפעל על ידי מכונות ורובטים, אלא נבנה על ידי בני אדם. המון אנשים תמימים נופלים בפח הזה, ולא מודעים כלל לעובדה כי גם דירה חדשה מקבלן חייבת לעבור בדיקה יסודית ומקיפה של בדק בית. כאמור, לאחר הפקת הדו"ח, יוכל הקבלן לתקן את כל הליקויים השונים, וכך לאפשר לכם להיכנס ברגל ימין אל הדירת החלומות שלכם.

פעם אחת בשנה: בדק בית אצלכם בבית

לא רק לפני עסקת נדל"ן חשוב לבצע את בדק הבית. בסופו של דבר, אתם רוצים להיות שקטים כי אתם מתגוררים בבית מתוחזק ובטיחותי. חשוב להבין כי מרבית התקלות שמוצאת בדיקה בדק הבית, אינן תקלות "שקופות" שתוכלו להבחין בהן. לעתים, מקורן של אותן תקלות הוא במערכות המים והחשמל. בדיקה בתדירות של פעם בשנה, מעניקה לכם ראש שקט! שימו לב, כי מדובר על פעולת תחזוק אידיאלית שמשמרת את ערך הנכס שלכם.

מתי אתם בדקתם את הבית בפעם האחרונה? תאמו איתנו עוד היום בדיקת בדק בית!

ייעוץ טלפוני    דילוג לתוכן